Herpetologický kroužek


Tento kroužek vede náš pan školník Dalibor Večeřa, který má oprávnění pro chov těchto druhů.

V našem "teráriu" chováme mnoho druhů plazů a ještěrů. Můžete zde vidět i velmi vzácné druhy, které například pocházejí až z Madagaskaru. Mezi zajímavosti patří například náš pár Trnorepů amerických. Tento pár byl pašován přes české hranice a díky policii se dostal do pražské zoologické zahrady a z té byl přemístěn do našeho školního terária.

Zhruba jednou měsíčně krmíme hady živými myšmi, což je velmi strhující zážitek- obzvlášť pro slabší povahy. Občas se může stát, že nám některé zvíře uteče a schová se na to nejneobvyklejší místo, které může být. Například se nám stalo, že naše Užovka červená jménem Tkanička vlezla do vysavače a nešla vyprostit. Nakonec jsme museli rozebrat vysavač a podařilo se nám ji odchytit. Při každodenních večerních schůzkách krmíme zvířata, čistíme terária a vymýšlíme a sestavujeme nové výběhy pro budoucí obyvatele, kterých stále přibývá.

Do terária chodí i studenti, kteří si zde například vylepšují své fotografické dovednosti, nebo provádějí odborná pozorování zvířete, o kterém píší závěrečnou maturitní práci.

Co nového v teráriu

1) Ježek ušatý - do terárka dorazili tři ježci ušatí. Dvě samice a jeden samec. Pocházejí z Turecka a okolních oblastí. Ježci jsou o něco menší, než čeští ježci a mají opravdu veliké uši. Je to všežravec- v terárku dostává cvrčky, červy a zeleninu.

2) Želva řecká - pochází ze severní Afriky. Jsou to býložravci- dostávájí ovoce, zeleninu a mnoho dalšího. Želvy pouštíme na školní dvůr, aby se "proběhly" a napásly zelené trávy.

Fotogalerie

Agama kočičínská (Physignathus cocincinus)

Agama vousatá (Pogona vitticeps)

Agama vousatá (Pogona vitticeps) (2)

Felsuma madagaskarská (Phelsuma madagascariensis)

Chameleolis vousatý (Chamaeleolis barbatus)

Chameleolis vousatý (Chamaeleolis barbatus) (2)

Krajta královská (Python regius)

Lepoještěr pestrý (Calotes versicolor)

Pagekon řasnatý (Rhacodactylus ciliatus)

Užovka červená zvaná Tkanička (Elaphe guttata)

Varan stepní (Varanu exanthematicus)

Varan stepní (Varanu exanthematicus) (2)

Foto v terárku

Krmení

Pozorování pro závěrečnou práci