Spolupráce se zahraničními školami

Partnerské školy v Rakousku

Höhere Lehranstalt für Umwelt und Wirtschaft in Yspertal(Dolní Rakousko)

Stránky školy: www.hlaysper.ac.at

Škola nabízí maturitní obor Životní prostředí a hospodářství.

• Spolupráce:
    • Každoroční mezinárodní ekologické projekty škol Veselí nad Lužnicí - Yspertal - Tokaj - Cieszyn
    • Témata uskutečněných projektů: Ochrana ovzduší (Yspertal, 1999), Ochrana přírody jihočeského regionu ( Veselí n. L,. 2000), Ochrana vody (Tokaj, 2001), Les (Yspertal,2002), Úroveň a podmínky ekoturistiky v Tokaji (Tokaj, 2003), Vzduch, voda a příroda mikroregionu Veselsko (Veselí n. L., 2004), Půda (Yspertal, 2005), Voda(Tokaj, 2006), Vliv průmyslu na životní prostředí (Cieszyn, 2006), Lidská činnost a její vlivy na životní prostředí (Veselí n. L., 2008), Chráněná území v Rakousku (Yspertal, 2009), (Tokaj, 2010), (Cieszyn, 2011), Energie a životní prostředí (Veselí nad Lužnicí, 2012).
    • Projekty hrazené z fondů Evropské unie: např. "Sledování kvality povrchové vody v okolí ekologických škol Veselí n. Lužnicí a Yspertalu", "Kvalita půdy v závislosti na zemědělském využití okolí ekologických škol Veselí nad Lužnicí a Yspertalu."
    • Výměnné pobyty žáků a učitelů
    • Odborné exkurze

Höhere Bundeslehr - und Forschungsanstalt Francisco Josephinum in Wieselburg(Dolní Rakousko)

Stránky školy: www.josephinum.at

Potravinářská a zemědělská škola vyučující maturitní obor Potraviny a biotechnologie.

• Každoroční návštěva potravinářské výstavy Ab Hof Messe ve Wieselburgu
    • Společné projekty hrazené z fondů Evropské unie: např. "Sledování kvality syrového mléka v okolí potravinářských škol Veselí nad Lužnicí a Wieselburgu", "Senzorická analýza regionálních potravin"
    • Výměnné pobyty žáků a učitelů
    • Exkurze do rakouských potravinářských firem

Partnerská škola v Polsku

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Cieszyn

Stránky školy: www.szybinski.cieszyn.pl

Jedná se o školu, která kromě gymnaziálního oboru vyučuje také lyceum zaměřené na výpočetní techniku.

Partnerská škola v Maďarsku

Tokaji Ferenc Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Stránky školy: www.tfg.hu

Škola spojuje gymnázium a střední odbornou školu se zaměřením na ochranu životního prostředí.