Školní licence sady Microsoft Office pro žáky

V rámci licenčního programu na produkty Microsoft, který škola uzavřela, nabízí společnost Microsoft možnost užívat kancelářský programový balík Microsoft Office ZDARMA
(jedná se o programy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Forms, Sway, OneDrive pro firmy, Skype pro firmy - na všechna zařízení a dále Publisher a Access - jen na PC).

Aplikace Office lze používat na počítačích PC, Mac, tabletech s Windows nebo se systémem Android, tabletech iPad a většině mobilních zařízení. Každý uživatel si může nainstalovat Office na 5 počítačů PC nebo Mac, 5 tabletů (Windows, iPad a Android) a 5 telefonů. Instaluje se vždy aktuální nejvyšší verze Microsoft Office, pokud v průběhu užívání licence vyjde nová verze Office, dojde k automatické aktualizaci na novou verzi.

Aplikace Office se při instalaci aktivují pomocí Office365 účtu uživatele a dále se pravidelně reaktivují. Uživatel se musí nejpozději každých 30 dní na zařízení připojit k internetu. Pokud bude tato doba překročena, přejdou Office do módu redukované funkcionality čtečky souborů Office (umožní dokumenty pouze otevřít a číst, ale už ne upravovat) a uživatel bude muset po připojení k internetu znovu provést aktivaci pomocí účtu Office365.

Po ukončení studia naší školy (resp. po ukončení zaměstnaneckého poměru) je licence v Office365 uživateli odebrána. Uživatel může Office používat i nadále, ale jen v módu redukované funkcionality čtečky souborů Office.Odkaz ke stažení:

MS OFFICE 365

Odkaz ke stažení:

MS TEAMS PRO PC
MS TEAMS PRO MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ