Školní minipivovar

Naše škola provozuje školní minipivovar, kde probíhá praktická výuka žáků studiního oboru Technologie potravin, školní vzdělávací program: Potraviny a biotechnologie.

Na jednu várku je tento minipivovar schopen vyrobit 50 litrů nefiltrovaného piva. Cílem výuky je naučit žáky různé technologické postupy. Vyrábíme typické české ležáky, speciální piva, výčepní piva, ale i pivo pšeničné. Chystáme výrobu ochucených piv. Žáci se učí pivo vyrábět, provádět správnou degustaci (samozřejmě musí být plnoletí), dělat mikrobiologické a chemické zkoušky ve školních laboratořích.

Školním sládkem je Ing. Ivan Dufek, který léta působil jako vrchní sládek třeboňského pivovaru Regent. Má tedy v tomto oboru bohaté zkušenosti. Absolventi nacházejí dobré uplatnění na trhu práce i ve vysokoškolském studiu. V posledních letech zahajuje každý rok provoz několik minipivovarů, které potřebují kvalifikované odborníky.

Etikety školního piva

V našem školním minipivovaru vyrábíme tento základní sortiment piv:
Blatské výčepní (10°)
Blatský ležák světlý (12°)
Blatský ležák tmavý (12°)
Blatský švihák (speciál, 14°)

Prezentace o pivu