Školní minimlékárna

V roce 2005 byla v objektu závodu Madeta Řípec otevřena školní minimlékárna (školní poloprovoz) pro praktickou výuku studentů oboru technologie potravin. Studenti docházejí do školního poloprovozu a pracují zde pod vedením odborného učitele. Naučí se zde ošetřovat mléko, vyrábět tvaroh, jogurty, čerstvé sýry a další výrobky. Kromě dílny mají k dispozici také učebnu a laboratoř, kde provádějí technologické zkoušky mléka a mléčných výrobků. Vyrábějí zde také školní sýr zrající v chladu „Studentské zlatíčko“,čerstvé sýry a čerstvé sýry ochucené pažitkou nebo paprikou.

„Poloprovoz v našem závodě, kde studenti ekologické a potravinářské školy získávají praktické znalosti a dovednosti, nemá v České republice obdoby. Byl totiž doslova šitý na míru. Přesně podle požadavků bylo u výrobců potravinářských strojů objednáno potřebné zařízení od výrobníků až po lis“, říká ředitel závodu Madeta Řípec Josef Pánek.

Akciová společnost Madeta České Budějovice je významným partnerem školy, který má své závody v Českých Budějovicích, Řípci, Plané nad Lužnicí, Jindřichově Hradci, Českém Krumlově a v Pelhřimově. V současnosti patří v evropském měřítku k nejmodernějším mlékárnám. V závodě Řípec, který se nachází na okraji města Veselí n. L., vyrábějí zdejší sýraři například známý a oblíbený sýr Blaťácké zlato nepřetržitě už od roku 1939. Odtud ke spotřebitelům putují tavené sýry či lahodný sýr Kamadet, pokrytý sněhobílou plísní. „Každá firma, mlékárnu nevyjímaje, může dobře fungovat pouze v případě, že v ní pracují vzdělaní lidé, v našem případě vzdělaní mlékaři a sýraři. Jsme rádi, že v našem závodě mají naši potenciální následovníci možnost poznat, že mlékařina a sýrařina je sice náročná, ale krásná práce. To je potvrzením správnosti rozhodnutí v našem závodě poloprovoz pro praxi studentů zřídit,“ uzavírá Josef Pánek.

Mnozí absolventi Střední odborné školy ekologické a potravinářské pracují nejen v jednotlivých závodech Madety, ale i v ostatních mlékárenských firmách na pozicích mistrů, laborantů a techniků. Vrací se také po absolvování vysoké školy a zastávají vyšší výrobní a technologické funkce. Současným trendem v České republice je zakládání minimlékáren s regionální produkcí mléčných výrobků, kde naši absolventi nacházejí široké možnosti uplatnění.