CORNY středoškolský atletický pohár 2016

Ve čtvrtek 22.9.2016 se na atletickém stadionu Míru v Táboře uskutečnil atletický pohár středních škol okresu Tábor, kde nechyběla ani Střední odborná škola ekologická a potravinářská. Soutěžilo se v kategorii chlapců a dívek celkem v sedmi disciplínách. Naši školu v kategorii chlapců reprezentovali Lukáš Marhoun, Adam Zeman, Tomáš Kovář, František Čechmánek, Filip Lukš, Tomáš Oškera, Vojta Havlíček, Karel Víšek, Marek Martínek, Jakub Fiala, Michal Novotný a Pavel Dukát. V kategorii dívek Adriana Holienková, Markéta Pekařová, Blanka Soldátová, Iveta Čadová, Veronika Mazancová, Kristýna Kubů, Natálie Klejnová, Kristýna Bílá, Bára Břešťáková, Markéta Poslušná a Dominika Jiráková. Někteří naši závodníci dosáhli velmi dobrých výsledků. V kategorii chlapců ve skoku do výšky Filip Lukš a Jakub Fiala překonali výšku 164 cm, a obsadili tak společně sedmé místo. Ve sprintu na 60 metrů získala suverénním výkonem 8.71s Dominika Jiráková prvenství ve svém rozběhu. Dominika rovněž obsadila celkově druhé místo ve skoku dalekém výkonem 426 cm. Michal Novotný a Tomáš Oškera dokázali v běhu na 100 metrů dobrými výkony uhájit čtvrté, respektive páté místo. Za zmínku také stojí výkon Tomáše Kováře, který v běhu na 1500 metrů získal časem 4:48.78 celkově šesté místo. Ve vrhu koulí se podařilo Adamu Zemanovi vrhnout své osobní maximum 12.70 m a tímto výkonem obsadil celkově páté místo. Všem závodníkům patří velký dík a obdiv, že dokázali v konkurenci středních škol z celého okresu s úspěchem dokončit své disciplíny. Ve výsledném součtu se dívky umístily na sedmém místě a chlapci na pátém místě.