Závěr 3. ročníku soutěže Pana ZKUMAVKY

Ve středu 29.1.2014 proběhlo závěrečné kolo soutěže pana ZKUMAVKY. Byly obeslány všechny základní školy v Jihočeském kraji a řada škol v krajích sousedních.Do soutěže se po internetu přihlásilo 92 žáků základních škol z Jihočeského kraje, Středočeského kraje a kraje Vysočina. Všechna čtyři kola absolvovalo 42 žáků. Všichni tito vytrvalci byli pozváni na závěrečné vyhodnocení soutěže. Přijelo jich celkem 35 společně se svými učiteli a rodiči.

Bodové rozdíly mezi nejlepšími byly nepatrné, proto bylo nutné udělat ještě závěrečné kolo. Z 15 nejlepších přijelo 13 žáků, kteří absolvovali závěrečný „rozstřel“. V tomto kole soutěžil každý sám, nemohl se s nikým radit a na každou ze 14 otázek musel odpovědět v průběhu 40 vteřin. Všechny otázky si můžete prohlédnout na webu školy ( www.sos-veseli.cz ). Po sečtení bodů bylo vše jasné. Na 1. místě se umístil suverén rozstřelu Milan Kočí ze ZŠ Dukelská ve Strakonicích. Na 2. místě s nepatrným náskokem skončila Viktorie Svobodová žákyně 8. třídy ZŠ TGM v Třebíči a těsně za ní Barbora Lohrová ze ZŠ Čechtice. Na 4. místě skončila Pavla Přinosilová ze ZŠ Týnská v Třebíči a v těsném závěsu se umístila Adéla Bártová ze ZŠ Vodňanská – Prachatice. Tato pětice soutěžících si rozdělila hlavní ceny, které věnoval Jihočeský kraj a firmy VTR computers Veselí n.L., VT Kozel Veselí n.L., Madeta Řípec, Bukovská voda a Rašelina Soběslav a.s. I zbývajících 10 žáků ze Strakonic, Prachatic, Třebíče, Jindřichova Hradce a Chlumu-Nalžovic si odvezlo hodnotné ceny.

Všechny fotografie naleznete na našem facebooku