Basketbal

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 se v Táboře na Maredově vrchu uskutečnil basketbalový turnaj středních škol, kterého se zúčastnila i Střední škola ekologická a potravinářská z Veselí nad Lužnicí (SOŠEP).

Tato sportovní akce měla velmi vysokou úroveň, protože se jí účastnila mužstva, která ve svém středu měla vždy nějakou aktivní basketbalovou hráčku. První zápas nastoupilo naše družstvo proti Obchodní akademii Tábor. Po dobrém začátku však ve druhé polovině došlo ke zvratu a k těsné prohře našeho družstva o dva koše. V dalším utkání jsme nastoupili proti favorizovanému gymnáziu Pierra de Coubertina z Tábora a díky odpovědnému výkonu gymnazistek jsme se nedostali do šance. V následujícím zápase jsme hráli proti pořádajícímu týmu ze Střední školy obchodu, služeb a řemesel v Táboře a i přesto, že měli výhodu domácího prostředí, tak naše dívky předvedly téměř bezchybný výkon a podařilo se jim i přes jejich značnou únavu zvítězit. V posledním utkání jsme utkali se Střední zemědělskou školou z Tábora, která dokázala ve svém posledním utkání porazit gymnázium Pierra de Coubertina a tím si zajistila celkové vítězství.

Konečné pořadí tak rozhodlo několik faktorů jako počet bodů (vítěz 2 body, poražený 1 bod), výsledek vzájemného zápasu, kde se hodnotil rozdíl košů a také celkový počet vstřelených košů. V konečném hodnocení tak družstvo SOŠEP obsadilo 3. místo.

Myslím si, že navzdory skutečnostem že děvčata spolu hrála poprvé v týmu a sehrávala se v průběhu jednotlivých zápasů, tak předvedla velmi zodpovědný výkon a byla nakonec i mile překvapena svým umístěním. Závěrem chci poděkovat Míše Markové, Barče Břešťákové, Barče Pajerové, Dominice Jirákové a Klárce Koubové za vytrvalost v běžeckých soubojích se soupeřkami. Dále pak Kačce Vanžurové, Elišce Kotounové, Kačce Vyhnánkové a Lucce Doležalové za řízení celé hry na hřišti. Ještě jednou děvčata díky!

FOTKY NALEZNETE NA NAŠEM FACEBOOKOVÉM PROFILU

Jan Čihák