SOŠEP Veselí nad Lužnicí bude hostit mezinárodní týmy studentů pěti zemí

Naše škola bude v tomto školním roce organizovat již 18. ročník Junior – Eko – Expert projektu s názvem Trvale udržitelný rozvoj Veselska. V zajištění společného týdenního pracovního setkání se zúčastněné školy pravidelně střídají – letos je řada na Veselí. Do našeho města tedy na přelomu května a června 2016 přijede po dvacítce studentů s odbornými učiteli z partnerských škol v rakouském Yspertalu, maďarské Tokaji, polském Cieszyně. Spolupracovat s nimi budou studenti 3. ročníku naší školy. Tento rok uvažujeme o nabídce spolupráce i některé podobně zaměřené střední škole ze Slovenska. Komunikačním jazykem projektu bude anglický jazyk. Mezinárodní týmy studentů se budou věnovat tématům jako je zdraví a výživa, energie a udržitelnost, potravinářství, rašelina a její využití, rybniční soustava a těžba písku. Studenti rovněž představí svůj region a zemi. Závěrečná konference bude probíhat 2.6.2016 ve veselském kulturním domě a je volně přístupná veřejnosti. Akce takového rozsahu je náročná na organizaci, proto se v prvním říjnovém týdnu sešli zástupci zúčastněných škol a obcí v Tokaji, kde domlouvali podrobnosti a detaily připravovaného setkání.