Blatské tmavé získalo 3. místo

Školní minipivovar SOŠ ekologické a potravinářské Veselí nad Lužnicí získal na 12. Jarní ceně českých sládků v kategorii tmavý ležák 3. místo s pivem Blatské tmavé. Uvařili ho sládek Luboš Němec, absolvent naší školy, a školní sládek Aleš Boubelík v rámci výuky studentů 2. ročníku oboru Technologie potravin. Diplom na Zvíkově převzal z rukou prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů Ing. Ivan Dufek, který dlouhá léta řídí náš školní minipivovar.

Jarní cena českých sládků je největší degustační soutěží minipivovarů ve střední Evropě. Uspořádal ji Českomoravský svaz minipivovarů ve dnech 16.-17. března 2018 v Pivovarském dvoře Zvíkov.

Konkurence byla obrovská, celkem bylo do soutěže přihlášeno 639 vzorků piv ze 151 minipivovarů v 15 kategoriích. V degustačních komisích se vystřídalo přes 100 sládků a dalších odborníků. Náš školní minipivovar patří do pětice oceněných malých pivovarů z jižních Čech. Máme z toho velkou radost, že jsme se dokázali prosadit v tak velké konkurenci.

„Dej Bůh štěstí“

Ing. Ladislav Honsa, ředitel školy