Novinky ze školního akvária

Od posledního příspěvku se toho u nás hodně změnilo. Přibylo nám mnoho nových ryb, ty starší dospěly a udělaly nám radost svými potomky. Zabydleli jsme všech šest 150ti litrových akvárií rybami z Afriky i Jižní Ameriky, pokročili jsme s budováním rostlinného akvária a založili jsme akvária pro krevety a krmné ryby.

Velký regál je tedy už plně obsazen – v horní řadě máme terčovce s hejnem padesáti neonek. Sousedy jim dělají tlamovci, kteří velmi prosperují, a každou chvíli od nich chytáme potěr. Spodní řada začíná akváriem s rybkami druhu Apistogramma, Papiliochromis, Megalamphodus a Blue Phantom, vedle je akvárium s rybami, které se drží převážně na dně – pancéřovníci a sumečci, u hladiny plavou skaláry.

Rád bych představil hvězdu našich akvárií - murénu. Žije v deltách řek, proto má ráda brakickou, tedy mírně slanou vodu. Měří zatím kolem 30 cm a zdaleka to není její plná velikost. Krmíme ji živými rybami a těšíme se, jak poroste.

V rostlinném akváriu bojujeme s řasami, dá se říct, že se zelená víc než by mělo. Ale mi to určitě časem „vychytáme“. Práce je tedy dost – péče o 12 akvárií a více než 100 rybiček, pravidelné testování kvality vody, čištění akvárií. Nás to ale baví a u ryb trávíme každou volnou chvíli. To vše za odborného a zkušeného dohledu pana učitele P. Novotného.

Za akvaristy Oliver Schnürer ( 2.B)