Turnaj ve volejbalu

Ve dnech 7.2. a 8.2.2018 se uskutečnily turnaje středních škol chlapců a dívek ve volejbalu v okrese Tábor.

Turnaj chlapců i dívek hostil areál středních škol Bydlinského v Táboře. Rozhodčí pro tento turnaj byli vybráni z řad učitelů středních škol. Po příjezdu na chlapecký turnaj nás přivítala prostorná tělocvična areálu, na kterou si chlapci museli teprve zvyknout. Družstvo chlapců soutěžilo ve složení Vladimír Komín, Dominik Pavlík, Jáchym Urban, Filip Lukš, Tomáš Kovář, František Čechmánek a Ondřej Kotek. Ze sestavy je zřejmé, že družstvo SOŠEP mělo na střídání pouze jednoho člena. To bylo způsobeno absencemi hráčů z důvodu nemoci. Do zápasu nastoupili chlapci s plným nasazením. V každém následujícím zápase se neustále zlepšovali a více sehrávali. Po všech sehraných zápasech se chlapecké družstvo umístilo na devátém místě.

Družstvo dívek se účastnilo volejbalového turnaje na stejném místě, ale o den později. Na místě rozhodčích opět působili učitelé středních škol. Dívčí družstvo SOŠEP bojovalo ve složení Eva Hofbauerová, Natka Klejnová, Lenka Bělohlavová. Katka Rozporková, Barča Vobořilová, Iveta Čadová a Eliška Kůrková. V konečném pořadí se dívky umístily těsně na osmém místě. Je to velká škoda, především pokud přihlédneme ke skutečnosti, že naše družstvo bylo velice aktivní, ale příliš se mu nedařilo zakončovat. Děvčata odehrála všechny zápasy s velkým nasazením a snahou zlepšit svou úspěšnost. I zde nám chyběly klíčové hráčky. Vzhledem ke skutečnosti, že družstva ostatních středních škol byla obsazena hráčkami z volejbalových týmů, lze považovat každý vyhraný míč za úspěch.

Na závěr chci poděkovat chlapcům i dívkám za vzornou reprezentaci školy a těším se na další setkání v průběhu sportovních akcí.

Jan Čihák