Florbal

Ve dnech 5. a 6. 12. 2017 se v hale v Sezimově Ústí konala utkání dívek a chlapců ve florbalu. Soutěž byla určena studentkám a studentům středních škol. Vítězové okresních kol postupují do krajské eliminace a posléze do celorepublikového finále.

Družstvo dívek nastoupilo ve složení Kristýna Krejčová, Jana Nováková, Zuzana Růžičková, Iveta Čadová, Jana Kovářová, Hana Kaňková, Lada Švecová, Veronika Mazancová a jako brankářka Nikol Pánková. Dívky sehrály množství zápasů a podařilo se jim mnohokrát zvítězit. I přesto se umístily „až“ na pátém místě. Zde si dovolím podotknout, že rozlosování základních skupin našim dívkám příliš nepřálo, hned v úvodu dvakrát prohrály s nejsilnějšími soupeřkami. Nutno podotknout, že s narůstajícím počtem zápasů se výkonnost a sehranost našeho družstva projevovala i výsledkově, a tak až na dvě prohry v základním kole se dívkám podařila všechna následující utkání vyhrát.

Družstvo chlapců hrálo ve složení Patrik Biener, Dominik Tůma, Vladimír Komín, Dušan Kazda, Petr Holoubek, Tomáš Sopr, Filip Lukš, František Čechmánek, Adrian Tahy, Ondřej Kotek a Adam Zeman.. V chlapecké kategorii byly k vidění i týmy, které byly složené z ligových hráčů a to včetně hráčů na střídačce. Proti takovým týmům bylo velmi nesnadné nalézt nějakou zbraň a našim chyběl tah na branku. Po bojích, které družstvo chlapců předvedlo, se nakonec umístili na osmém místě.

Chci poděkovat všem zúčastněným za jejich předvedené výkony a hráčům popřát přesné střely do příštích utkání.

Jan Čihák