Mléko - zdraví, které chutná.

Poslední úterý v měsíci květnu je již od roku 1957 zadáno pro Světový den mléka. Pracovníci v mlékárenském průmyslu, zemědělci, odborníci na výživu i laická veřejnost si připomínají význam mléka a mléčných výrobků pro zdraví, zdůrazňován je zejména obsah plnohodnotných bílkovin, lehce stravitelného mléčného tuku a dobře využitelného vápníku.

Také učitelé a žáci potravinářských oborů SOŠEP si již tradičně připomínají odbornými přednáškami a ochutnávkami v aule školy nezastupitelné místo mléka v lidské výživě. Hlavní odborná přednáška ing. Dany Kopáčkové byla tentokrát zaměřena na mýty a nesprávná tvrzení, která se v poslední době velmi často objevují v souvislosti s mlékem mezi laickou veřejností, na internetu nebo dokonce v některých renomovaných časopisech. Smyslem této přednášky bylo seznámit studenty školy se správnou argumentací proti některým klamavým nebo nesmyslným tvrzením, např. v problematice aditivních látek – konzervantů nebo barviv v mlékárenství, v oblasti mikrobiologie - zastoupení živých mikroorganismů v jogurtech a dalších kysaných mléčných výrobcích. Připomenuta byla také problematika alergické reakce jedinců na mléčnou bílkovinu nebo neschopnost rozložit a strávit mléčný cukr.

Druhý kratší příspěvek byl spíše cestopisnou pozvánkou do tradičních sýrařských zemí. Studenti se alespoň na chvilku nejdříve přenesli prostřednictvím fotografií do Švýcarska, kde se v kantonu Bern již po staletí vyrábí král sýrů Ementál. Druhá zastávka byla věnována polskému městu Zakopané, zde na hlavní ulici můžete ve stáncích ochutnat a koupit pařené sýry – Oszypok a Korbáčik. Nakonec všechny překvapila úžasná prosluněná atmosféra sýrařských trhů v holandském Alkmaaru a Edamu. Určitě k tomu přispěli také Jaruška Prüherová a Václav Brabec z 1. ročníku oboru Technologie potravin, kteří nás v tradičních krojích holandských sýrařů přenesli do „země sýrů a tulipánů“.

Na závěr oslav Dne mléka se samozřejmě konala ochutnávka. A co se letos podávalo: čerstvé sýry, které vyrobily maturantky Tereza Boubelíková a Katka Němcová, klasické bílé jogurty od studentky Veroniky Holanové. Tučný tvaroh vyrobený na našem školním poloprovozu v závodě Madeta Řípec byl základní surovinou pro přípravu sladkého tvarohového pohárku s čokoládou a ovocem, ale také pro pikantní Budapešťskou pomazánku. Studenti ochutnali sýrové preclíky a sladké tvarohové rohlíčky od učitelky dílenských cvičení paní Kosové. Velmi zaujaly sýrové racletty připravené ze „Studentského zlatíčka“, které rázem provoněly celou školu. Díky přispění společnosti Danone, a.s. měli žáci možnost prvně otestovat zcela nový výrobek „Danonino“. Jednalo se o tvaroh pro děti ochucený vanilkou nebo jahodou, obohacený vápníkem a vitaminem D.

Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým nadšením mi při přípravě letošní „mléčné party“ pomáhali žáci 2. ročníku oborů Analýza potravin a Technologie potravin. Děkuji proto nejenom jim, ale také všem kolegům.

Ing. Dana Kopáčková, učitelka odborných předmětů
SOŠEP Veselí nad Lužnicí