Úspěchy SOŠ EP v soutěži SOČ

Středoškolská odborná činnost je soutěž, které se dobrovolně účastní studenti středního vzdělávání se svými vědeckými prácemi. V letošním ročníku soutěžili 4 naši studenti, kteří se v krajském kole „utkali“ se studenty z 9 gymnázií a 5 dalších středních škol. V této silné konkurenci se našim studentům podařilo získat 5., 4., 3. a 1. místo. Páté místo v kategorii ochrana a tvorba životního prostředí získal Štěpán Harvánek se svou prací na téma: Vliv odbahnění rybníků na kvalitu vody. Čtvrté místo v kategorii zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství získal Petr Frühbauer s prací Vliv města Nová Včelnice na kvalitu vody v řece Kamenici. Třetí místo v kategorii geologie, geografie získal Radek Lhotka se svou prací Srovnávání druhů oblačností a její mapování ve Veselí nad Lužnicí a Košeticích. Skvělé první místo v kategorii pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času získala Vendula Volfová s prací Srovnání základního povědomí o problematice odpadového hospodářství ve vybraných základních školách. Vendula se svou prací postoupila do národního kola, které se koná v Plzni. Účastníci letošního kola navázali na naše mnohé úspěchy v předchozích ročnících. Studentům mnohokrát děkujeme a přejeme mnoho štěstí a úspěchů při studiu na vysokých školách.

Ing. Jana Šašková