Středoškolský atletický pohár 2017

Ve středu 20. 9. 2017 se vybraní studenti Střední odborné školy ekologické a potravinářské z Veselí nad Lužnicí zúčastnili středoškolského atletického poháru na stadionu Míru v Táboře.

Soutěžilo se v osmi disciplínách. V kategorii chlapců naši školu reprezentovali Ondra Kotek, Jakub Fiala, Pavel Dukát, Marek Martínek, Karel Víšek, Michal Novotný, Adam Zeman, František Čechmánek, Filip Lukš, Vladimír Komín, Patrik Pěknice a Lukáš Libert. V kategorii dívek soutěžily Lucie Mourková, Dominika Jiráková, Blanka Soldátová, Simona Kolářová, Nikol Pánková, Diana Koubková, Zuzana Baštová, Jana Nováková, Eliška Piklová a Gabriela Gergeová.

Všichni závodníci se snažili podat co nejlepší výkony. Ve skoku do výšky dosáhli velmi dobrého výsledku Filip Lukš a Jakub Fiala. Překonali výšku 168 cm! Hned za nimi se umístil Vladimír Komín, který překonal 164 cm.

V běhu na 60 m se svým časem 8.58 s získala Dominika Jiráková místo v první šestici a ve svém rozběhu skončila druhá, stejně jako ve své druhé disciplíně – skoku dalekém. Nová posila atletického týmu z prvního ročníku Jana Nováková získala při svém premiérovém startu páté místo v běhu na 200 metrů a čtvrté místo ve skoku vysokém. Adam Zeman obsadil první místo ve vrhu koulí výkonem 14,61 m.

Za zmínku jistě stojí individuální hodnocení závodníků, kde se dle pravidel mohou závodníci účastnit maximálně dvou disciplín a štafety. Na základě výkonu v každé disciplíně jim jsou přiděleny body a na základě těchto bodů je určeno individuální pořadí. Z celkem 112 účastníků obsadil šesté místo Michal Novotný, sedmé místo Patrik Pěknice a osmé místo Marek Martínek.

Všem zúčastněným velice děkuji za jejich odvahu a snahu splnit všechny disciplíny.

Mgr. Jan Čihák