Nová akvaristická učebna ve škole

V dubnu 2017 otevřela naše škola novou učebnu akvaristiky. Nachází se zde dvě 500l, šest 300l a jedno 150l akvárium, k tomu samozřejmě patří i několik odchovných akvárií.

Všechna akvária ještě nejsou obydlená, zaplňovat se budou postupně. První várka akvarijních rybek dorazila právě v dubnu. Jde o čtyři druhy ryb, zástupci býložravých jsou rybičky Tropheus sp. „Black Ikola“, původem z jezera Tanganika, mezi dravce z jezera Malawi se řadí tlamovci (Dimidiochromis strigatus, Nimbochromis livingstonii, Sciaenochromis fryeri „Iceberg“). Tlamovci jsou zajímaví na pozorování, svá mláďata ukrývají před nebezpečím v tlamce.

Tropheus sp. Black „Ikola“ Sciaenochromis fryeri „Iceberg“ (samec)

O akvária se pravidelně chodí starat 2 žáci z prvních ročníků - Vojta a Oliver – fandové akvaristiky, ostatní žáci se budou v učebně potkávat při odborných cvičeních a v akvaristickém kroužku. Odborný dozor je na panu učiteli biologie Mgr. Petru Novotném, který je také aktivní akvarista.

“ Rybky se musí pravidelně krmit, je nutné měřit kvalitu vody v akváriích, pečovat o vodní rostliny apod. Moc se těšíme, až noví chovanci poporostou – budou měřit 15 až 20cm. A taky se těšíme, že třeba dojde i na mořské akvárium,“ říkají Vojta a Oliver, a je na nich vidět, že akvaristika je opravdu jejich parketa.