Žáci SOŠEP učí předškoláky třídit odpad

Dne 19 4. 2017 si žáci třetího ročníku oboru ekologie a životní prostředí se zaměřením na odpadové hospodářství připravili k mezinárodnímu Dni Země zábavný ekologicko - výchovný program pro děti z mateřské školy na Blatském sídlišti.

Hlavní náplní celého programu byla ekologická divadelní hra ,,O princi Hastrošíkovi‘‘, kterou doplnily další zábavné ekologické aktivity. Jako v každé správné pohádce zde nechyběli princ, princezny, chůva a královští rádcové. Nepořádný princ se musel naučit uklízet a třídit odpad, jinak by ho žádná z princezen nechtěla. Děti mu pomohly a vše dobře dopadlo.

A kdo dával dobrý pozor, vyplnil pak pracovní list o správném třídění odpadu na jedničku s hvězdičkou, což se povedlo všem zúčastněným dětem. Pohybová hra ,,Rybičky, rybičky, rybáři jedou‘‘, ve které se děti rozdělily do různých družstev podle barev kontejnerů na tříděný odpad, už byla pro všechny skutečně hračka.

Děti i organizátoři si celý program užili, žáčci ze školky se něco užitečného naučili a odnesli si domů i malý dárek - recyklační krabičky na třídění baterií.

Žáci 3.A SOŠEP Veselí nad Lužnicí