Biologická olympiáda Rudolfa Kurky

Dne 5. dubna 2017 se na SOŠ ekologické a potravinářské konal 17. ročník Biologické olympiády Rudolfa Kurky. Soutěž byla pořádána pro žáky 7. a 8. tříd základních škol. Letošního ročníku se zúčastnilo 34 žáků z 9 škol Jihočeského kraje: 1. ZŠ Veselí n. Luž., 2. ZŠ Veselí n. Luž., ZŠ Na Sadech - Třeboň, ZŠ Ševětín, 4. ZŠ J. Hradec, ZŠ Lomnice n. Luž., ZŠ Chlum u Třeboně, ZŠ Pohůrecká – Č. Budějovice, ZŠ Dukelská – Č. Budějovice.

V tomto roce si připomínáme 40 let od založení Biosférické rezervace Třeboňsko, a proto byl letošní ročník zaměřen právě na toto významné území. Konkrétně se jednalo o znalost fauny a flóry. Žáci byli rozděleni tradičně do dvou kategorií – botanické a zoologické - podle jejich zájmu.

Nejlepší žáci soutěže byli odměněni hodnotnými cenami, všichni účastníci obdrželi diplom o účasti a upomínkové předměty. Knižní dary pro nejlepší účastníky byly financovány Městem Veselí n. Luž. a další poskytlo Informační centrum města. Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnil starosta města RNDr. Ladislav Sýkora a ředitel školy Ing. Ladislav Honsa.

V botanické kategorii zvítězila Karolína Běhounková (4. ZŠ J. Hradec). Na druhém místě skončila Anna Mikešová (4. ZŠ J. Hradec) a na třetím místě Lenka Činátlová (1. ZŠ Veselí n. Luž.).

V zoologické kategorii obsadil první místo Adam Brejcha (ZŠ Dukelská – Č. Budějovice), který se stal, co se týče bodového zisku, zároveň i absolutním vítězem. Na druhém místě se umístila Petra Štěpánková (ZŠ Lomnice n. Luž.) a na třetím místě Aneta Kolářová (4. ZŠ J. Hradec).

Ing. Ondřej Novák garant olympiády