Basketbalový turnaj

Ve dnech 22.02. a 23.02.2017 se uskutečnily turnaje středních škol chlapců a dívek v basketbalu v okrese Tábor.

Turnaj chlapců hostilo Gymnázium Tábor. Po příjezdu na chlapecký turnaj nás přivítala prostorná hala gymnázia, na kterou si chlapci museli teprve zvyknout. První zápas sehráli ve složení Tomáš Oškera, Michal Novotný, Adam Zeman, Matěj Maršík a Vojta Šimek jako základní sestava. Na střídačce vydrželi asi polovinu hrací doby Ondra Nedbal, Vlasta Jonáš a Adam Lenc. Poté do zápasu nastoupili s plným nasazením. První zápas družstvo chlapců sehrálo proti favoritovi celého turnaje SPŠ Tábor. Druhý zápas sehrálo naše družstvo proti domácím z Gymnázia Tábor. Obě tato utkání byla v režii našich soupeřů. Střelecky nejúspěšnějším hráčem se po těchto dvou zápasech stal Vlasta Jonáš. Následující zápasy družstvo SOŠEP sehrálo ve složení dvou střídajících se pětic a to proti SŠ spojů a informatiky, Obchodní akademii Tábor, Střední zemědělské škole Tábor a Gymnáziu Soběslav. Po všech sehraných zápasech se chlapecké družstvo umístilo v konečném pořadí na sedmém místě. Vzhledem ke skutečnosti, že družstva ostatních středních škol byla obsazena hráči z basketbalových týmů, lze považovat každý vstřelený koš za úspěch.

Turnaj dívek se uskutečnil v hale areálu středních škol Bydlinského v Táboře. Rozhodčí pro tento turnaj byli vybráni z řad studentů a učitelů středních škol. Na tomto místě chci poděkovat Blance Soldátové, která poctivě spolurozhodovala všechna utkání, ve kterých se neúčastnilo družstvo SOŠEP. Dívčí družstvo SOŠEP nastoupilo ve složení Barča Pajerová, Barča Břešťáková, Markéta Poslušná, Blanka Soldátová, Lucka Doležalová, Týnka Bílá, Iveta Čadová, Denisa Doležalová, Lenka Bělohlavová, Natka Kuchtová a Domča Jiráková. V pořadí zápasů dívčí družstvo SOŠEP postupně vystřídalo soupeřky z Obchodní akademie Tábor, Střední zemědělské školy Tábor, Gymnázia Pierra de Coubertina, Gymnázia Soběslav a SŠ obchodu, služeb a řemesel Tábor. V konečném pořadí se dívky umístily těsně na pátém místě. Je to velká škoda, především pokud přihlédneme ke skutečnosti, že naše družstvo bylo velice aktivní, ale příliš se mu střelecky nedařilo. Děvčata všechny zápasy odehrála s velkým nasazením a snahou zlepšit svou střeleckou úspěšnost.

Na závěr chci poděkovat chlapcům i dívkám za vzornou reprezentaci školy a těším se na další setkání v průběhu sportovních akcí.

Jan Čihák

Zbytek fotogragii naleznete na našem facebooku: ZDE