Finále Soutěže pana ZKUMAVKY

Ve středu 1.2.2017 proběhlo závěrečné kolo letošního ročníku Soutěže pana ZKUMAVKY. Tato soutěž měla 4 internetová kola, do kterých se zapojilo 86 žáků základních škol z jihočeského kraje a okolí, a 56 žáků vydrželo až do konce. Těch 56 vytrvalých jsme pozvali k nám na školu. Přijeli skoro všichni. Byl pro ně připraven krátký program. Naši hosté si vyzkoušeli praktickou činnost v chemické a biologické laboratoři, prohlédli si školní terárium a pivovar. Potěšitelné bylo, že jsme se s některými žáky setkali už podruhé – loňští osmáci se opět zapojili a soutěžili. A byli úspěšní. 13 nejlepších řešitelů z dlouhodobé části se zúčastnilo finálového rozstřelu, tedy krátkého testu o nejlepší umístění a nejlepší věcné ceny. V letošním ročníku zvítězil Václav Poklop ze Základní školy Strakonice – Povážská těsně před žáky 4. základní školy Jindřichův Hradec , kterou reprezentovaly Klára Asterová, Karolína Pánová a Vivien Schmidt. Na pátém místě skončila Lucie Ungrmanová ze ZŠ Za Nádražím z Českého Krumlova. Ostatní finalisté byli bez dalšího pořadí jako šestí. Těm nejlepším gratulujeme a děkujeme jejich učitelkám a učitelům za propagaci soutěže. Bez jejich spolupráce by veškerá snaha vyšla naprázdno.
Milan Bumerl