Srdce na dlani

Už druhým rokem se 11 žákyň naší školy intenzivně věnuje pravidelné dobrovolnické práci pro veselský dům seniorů a soběslavské dětské centrum charitativní organizace Rolnička. S klienty obou zařízení sdílí děvčata minimálně 1,5 hodiny týdně ze svého volného času.

Tak například Věrka navštěvuje „svou babičku“ vždy v pátek před vyučováním. Společně si povídají, čtou z oblíbených knížek, pečou buchty, chodí na vycházky. Káťa spolu s paní, kterou navštěvuje, procvičuje pravidelně paměť, Lucka a její klientka pečují o oblíbené květiny a hrají třeba pexeso. Eliška navštěvuje pana Ivana, hraje s ním karty, poslouchá muziku, prohlíží rodinné fotografie. Terka se svou klientkou probírá zážitky z mládí, tehdejší módu a způsob života.

Věrka s Terkou se starají i o volný čas 3 neposedných dětí z dětského centra Rolnička Soběslav. Hrají spolu deskové hry, chodí na venkovní hřiště, navštěvují se, a , jak říkají děvčata, „docela se spolu vyblbnou“. Lenka navštěvuje malého kamaráda Kryštofa, který má rád pohádky v televizi a společné nakupování.

Můj dotaz na důvod této jejich chvályhodné a velice cenné aktivity je uvede do rozpaků:

„Mám radost, že oni mají radost“.“ Těší se na nás.“ „Baví mě to.“ „ Je správné pomáhat potřebným“. „My jim dáváme jen svůj čas, ale oni nám radost, laskavost, své vzpomínky, dobrý pocit“.

No, nejsou ta děvčata bezva?