Den piva

27.9. 2016 byl v celé republice, stejně jako v naší škole, již tradičně slaven Den českého piva. Do oslav se zapojily desítky pivovarů, minipivovarů a stovky restaurací. Vždy před svátkem svatého Václava, patrona českých pivovarníků a sladovníků, je připomínáno unikum tradičního českého piva a hospody - sociálního fenomenu českých zemí. Do akce se zapojilo na 6000 provozů. V naší škole se stalo zvykem pořádat k tomuto dni přednášky zkušených pracovníků z pivovarského oboru, z výzkumu (VŠCHT, VÚPS) i praxe, doprovázené vizuální aplikací. Následně je prováděna senzorická analýza, tedy degustace pouze nealkoholických piv. Letos u nás při účasti 50 žáků vyšších ročníků bylo první místo (to znamená nejlepší ocenění) uděleno nealkoholickému pivu Bernard z pivovaru Humpolec. Druhé místo získalo nealkoholické pivo vyrobené žáky naší školy. Třetí příčku zaujalo nealkoholické pivo Renegát z pivovaru v Třeboni. Jak to asi bude příště?
Ing. Ivan Dufek

Zbytek fotogragii naleznete na našem facebooku: ZDE