„Krotitel“ šelem na naší škole

V letošním školním roce posílil kolektiv pedagogů na naší škole Ing. Jan Maurer, učitel odborných předmětů oboru ekologie a životní prostředí . Jan Maurer pracuje současně jako vedoucí ošetřovatelů v ZOO Tábor. Nutno ale podotknout, že mezi námi není žádným nováčkem. Jde totiž o našeho bývalého žáka a absolventa. Požádali jsme ho o krátký rozhovor.

Jak vzpomínáte na léta strávená na naší škole?

Na roky strávené na střední škole vzpomínám velmi rád a těch důvodů je hned několik. Asi tím nejvýznamnějším je, že jsme spolu se spolužáky vytvořili dobrý kolektiv a vznikla zde přátelství, které víceméně drží dodnes. Navíc i s pedagogickým sborem jsme tvořili dobrou partu, takže se člověk během studia dozvěděl nejen spoustu zajímavých informací, na kterých mohl dále stavět, ale současně se příjemně bavil.

Kam směřovaly Vaše kroky po maturitě?

Po maturitě jsem zamířil na VŠCHT Praha na Fakultu technologie ochrany prostředí a následně na Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Co je hlavní náplní Vaší práce v ZOO Tábor? align="justify"> Hlavní náplní mé práce na zoo je péče o zvířata, především o velké šelmy. Druhým, neméně důležitým úkolem je vedení týmu ošetřovatelů. Dovedl jste si jako student naší školy představit, že jednou budete stát na druhé straně barikády, tedy za katedrou? A jak se v roli učitele cítíte?

Upřímně, nedokázal. V roli učitele jsem se ze začátku cítil nesvůj a překvapilo mne, kolik práce je potřeba věnovat tomu, aby výklad měl hlavu a patu a třeba i trochu zaujal. Nicméně všechno se změnilo díky přátelskému přístupu kolektivu učitelů a také v okamžiku, kdy jsem poznal třídu, kterou učím a která má dle mého názoru velký potenciál. Takže už dnes se těším na další hodinu :-)

Zbytek fotogragii naleznete na našem facebooku: ZDE